JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 6940 UZMAN ÇAVUŞ ALIMI YAPACAK

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 6940 UZMAN ÇAVUŞ ALIMI YAPACAK

Jandarma Uzman Çavuş Alımı, Jandarma Uzman Erbaş Alımı, Uzman Çavuş Alımı, Uzman Erbaş Alımı, Sözleşmeli Uzman Erbaş, Jandarma Uzman Alımı, Uzman Alımı, Jandarma Personel Temin, Jandarma Alımı işte tüm detaylar;
Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 6.612 jandarma, 2 at bakıcısı, 16 bot serdümeni, 200 sıhhiyeci, 100 muhabere ve 10 havacılık alt branşlarında olmak üzere toplam 6.940 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) temin edilecektir.

 

2024 YILI DIŞ KAYNAKTAN SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ TEMİN KONTENJAN DAĞILIMI

 

S.Nu.

 

Branş

 

Alt Branş

 

Mesleki Nitelik

 

Toplam Temin Miktarı

 

Şehit veya Vazife Malulü Kontenjanları

 

1

 

J a n d a r m a

 

 

 

 

Jandarma

 

Jandarma

 

6.612

 

 

 

 

 

 

 

 

139

 

2

 

At Bakıcısı

 

2

 

3

 

Bot Serdümeni

 

16

 

4

 

Sıhhiyeci (İlk ve Acil Yrd.Teknk.)

 

200

 

5

 

J.Muhabere

 

Muhabere

 

100

 

6

 

 

J.Havacılık

 

Uçak/Helikopter Teknisyen Yrdc.

 

7

 

7

 

Havacılık İtfaiyecisi

 

3

 

TOPLAM

 

6.940

 

139

*     Her bir branşta boş kalan öğrenim seviyesi kontenjanları sırasıyla bir alt öğrenim seviyesindeki kontenjana, en alt öğrenim seviyesinde boş kalan kontenjan ise sırasıyla bir üst kontenjana aktarılacaktır.

*  Şehit veya Vazife Malulü kontenjanı 139 olup, toplam kontenjanın (6.940) içerisindedir.

Başvurular https://www.jandarma.gov.tr internet adresinden “İşlemler” ‘Personel / Öğrenci Alım Başvuru ve Sonuçları’’ kısmından Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla 18 Eylül – 02 Ekim 2023 (Saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.

2024 yılı sözleşmeli uzman erbaş teminine yönelik;

    • Adaylar 2022-2023 KPSS puanı ile başvuru KPSS puanı olmayan adaylar başvuru yapamayacaklardır. Adayların 2022-2023 yılına ait KPSS puanının 50 ve üzeri olması gerekmektedir. Lisans mezunu adaylardan her iki yıl için sınav notu olanların yüksek olan puanı kullanılacaktır.
    • Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının başvuru yapabilmesi için genel adaylara belirlenen KPSS taban puanın en az %80’inin (2022-2023 yılına ait KPSS’den en az 40 ve üzeri puan) alınmış olması gerekmektedir.
    • Başvuru tarihi itibariyle ADAYLARIN MEZUNİYETİ İLE KPSS PUAN TÜRÜNÜN UYUMLU OLMASI GEREKMEKTEDİR. UYUMLU OLMAYAN ADAYLARIN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYECEKTİR. (Lisans mezunlarının P3, ön lisans mezunlarının P93, ortaöğretim mezunlarının P94 türünde puanı olacaktır.)
    • Başvuru yapacak adaylar öğrenim seviyelerine göre TEK TERCİH yapabileceklerdir. Adaylar başvuru kılavuzunun 4’üncü maddesinde belirtilen esaslara göre sınavlara çağrılacaktır.
  • Başvurusu uygun değerlendirilen adaylardan Tablo-1’deki branşlara göre kontenjan miktarının 10 (on) katı aday sınava çağrılacaktır. Temin edilecek uzman erbaş adayları, kurumun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak diğer branşlarda (İç güvenlik/asayiş/komando vb.) görev icra eden birliklerde de görevlendirilebilecektir. Başvurusu uygun görülerek kontenjana girmeye hak kazanan ve sınav ücretini yatıran adaylara, seçme sınavlarının ne zaman, nerede ve ne şekilde icra edileceği ayrıca Sınav tarihleri PTS’de ‘‘Sonuç Bilgileri’’ kısmından yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. Adaylara bildirilen sınav tarihi değiştirilemeyeceğinden, adaylar kendileri için belirtilen sınav tarihi ve saatinde sınav yerinde hazır bulunacaktır. Bildirilen tarihte sınava katılmayan adaylar, başka bir tarihte sınava alınmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU NASIL YAPILIR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

ADAYLARIN YANLARINDA GÖTÜRECEKLERİ BELGELERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

ADAYLAR HANGİ AŞAMALARDAN GEÇECEK ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

BOY-KİLO ORANLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

SPOR MÜLAKATINDA NELER VAR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir