İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Sözleşmeli Personel olarak bünyesinde istihdam edilmek üzere çeşitli branşlarda toplamda 109 personel alımı yapacağını ilan etti. Alım ile ilgili detaylar;

PERSONEL ALIMI

ALIM YAPILACAK UNVANLAR

Rektörlük:

 • Muhasebe
 • Şoför
 • Garson

Diş Hekimliği Fakültesi:

 • Muhasebe
 • Hemşire Röntgen Teknisyeni
 • Sağlık Teknikeri (Diş Protez Teknikeri)
 • Sağlık Teknikeri (Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri)
 • Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter)
 • Destek Personeli (Temizlik)

 

Eczacılık Fakültesi:

 • Muhasebe
 • Sekreter
 • Laborant
 • Temizlik
 • Eczacı

Sağlık Bilimleri Fakültesi:

 • Büro Personeli
 • Destek Personeli (Temizlik)

Nörolojik Bilimler Enstitüsü:

 • Tıbbi Sekreter

Sağlık, Kültür Ve Spor Daire Başkanlığı:

 • Hemşire

Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı:

 • Kütüphaneci

 

Koruma Ve Güvenlik Şube Müdürlüğü:

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi

ARANAN NİTELİKLER

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 1

 

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ2

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 3

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 4

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 5

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 6

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 7

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 8

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 9

 

BAŞVURU ŞARTLARI

1-Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

3-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4-Hali hazırda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak.

5-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

6- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu olmamak.

 

7-5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

8- Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

9- Adayların ilgili 2022 KPSS(B) grubu puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

** Eczacı kadrosu için “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca 1 sayılı cetvelde sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanı arasında bulunduğundan KPSS puan şartı aranmamaktadır. Mülakat sonucuna göre atama yapılacaktır.

10- İlanda belirtilen tüm kadro ve pozisyonlar için ilan tarihi itibarıyla yalnızca İstanbul ilinde ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.

*Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına başvuran adayların başvuru sırasında Üniversitemiz Mediko Sosyal Merkez Biriminde boy/kilo ölçümleri yapılacak olup, ilanda belirtilen niteliklere uymayanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

 

BAŞVURU ŞEKLİ

Adayların, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) www.iuc.edu.tr ve https://personel.iuc.edu.tr/ adresindeki Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından Kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında Genel Hükümlere göre işlem yapılacaktır. Sadece bir pozisyon için aranılan nitelik kodu belirtilerek başvuru yapılacaktır. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1) Fotoğraflı Başvuru Formu

2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslı Görülüp Fotokopisi Alınacaktır.)

3) Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (Aslı Görülüp Fotokopisi Alınacaktır.) (barkodlu e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

 

4) 2022 KPSS Sonuç Belgesi

5) Askerlik Belgesi (barkodlu e- devlet çıktısı da kabul edilecektir.)

6) Deneyim şartı istenen kadrolar için Deneyimli Olduğunu Gösterir Belge veya SGK Dökümü

7) Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi (barkodlu e- devlet çıktısı)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir