Erdoğan’dan Müjde!

Erdoğan’dan Müjde! Vergi borcu yapılandırma, öğrenim kredisi, trafik ceza puanları ve dahası…

Borç yapılandırma, öğrenim kredisi, trafik ceza puanı ve dahası… Merak ile beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. 3 saat süren kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren müjdeleri peş peşe açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin vergi ve prim yükleri başta olmak üzere borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle tüm bu borçları belirli bir oran ile güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getireceğiz.” cümlelerini kullandı.

TAKSİTLE ÖDEME İMKÂNI GELİYOR

Toplantının ardından alınan kararlar şu şekilde sıralandı:

YÜKSEKÖĞRETİM KREDİ BORÇLARININ ARTIŞINA SON VERİLDİ

Erdoğan, Yükseköğretim kredi borçları hakkımda şu cümleleri kullandı: “Yükseköğretim kredi borçlarının artışına son verdik. Geçmişte endeksle oluşmuş borçları silmiştik. Bu düzenlemeyle endeks dışındaki borcun da yeniden yapılandırarak taksitle ödenmesini mümkün hale getiriyoruz.” dedi.

TAKSİTLE ÖDEME İMKÂNI GELİYOR

Erdoğan, vatandaşların ve şirketlerin vergi ve prim yükleri başta olmak üzere borçlarının cezalarının kaldırılacağını açıkladı. Yapılan düzenlemeyle tüm bu borçları belirli bir oran ile güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getireceğini açıkladı.

YÜKSEKÖĞRETİM KREDİ BORÇLARININ ARTIŞINA SON VERİLDİ

2 BİN LİRAYI AŞMAYAN BORÇLAR SİLİNİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, borçlar konusunda da şu açıklamalarda bulundu:  “Yükseköğretim kredi borçlarının artışına son verdik. Geçmişte endeksle oluşmuş borçları silmiştik. Bu düzenleme ile endeks dışındaki borcun da yeniden yapılandırarak taksitle ödenmesini mümkün hale getiriyoruz. Malum olduğu üzere 2 bin lirayı aşmayan icralık borçları tasfiye edecek, takiplerini sonlandıracak düzenlemeyi yapmıştık. Şimdi de aynı uygulamayı vergi, ceza, faiz gibi başlıklarda 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımız için hayata geçiriyoruz. Vergi dairelerine olan 21 Aralık 2022 tarihinden önceye ait 2 bin lirayı aşmayan borçların cezalarının alınmasından vazgeçilecek. Yaptığımız düzenlemelerin temel amacı devletle vatandaşının küçük bütçeli meseleler için karşı karşıya gelmesinin önüne geçmektir. “ ifadelerini kullandı.

TRAFİK CEZA PUANLARI SİLİNİYOR

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trafik ceza puanlarının silinmesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.” Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebi ile sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet vermiştir. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin uyuşturucu, alkol, ölümlü ve yaralanmalı gaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

TRAFİK CEZA PUANLARI SİLİNİYOR_1

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir