2023 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığına Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Temini

2023 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına toplamda 71 sözleşmeli erkek ve kadın astsubay temini yapılacaktır.

Alıma yönelik başvurular 30 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

 Başvuru Şartları

Başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

 

 Adaylarda Aranacak Nitelikler

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • KPSS puan şartı aranan branşlar için; 2022 yılında yapılan KPSS sınavında Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak,

 

Not:Hangi branşlara başvuru yapabileceğini öğrenmek isteyen adaylar sitemiz içerisinde yer alan SORU SOR menüsünden sorusunu sorabilir yada [email protected] adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilir.

 

  • Ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,
  • Hamile olmamak,
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,

 

 Başvuru Yeri ve Zamanı

  • Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden gerçekleştirilecek olup,
  • Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 30 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden ilan edilecektir.

Alım ile ilgili detaylı bilgiler sitemiz içerisinde yer almaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir