Meclis’te EYT Mesaisi! EYT Maaşlar Ne Zaman Yatacak Belli Oldu!

Milyonlarca insanı heyecanlandıran o açıklama gündeme geldi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 2022 yılı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın açıklaması ile yaş şartının olmadığı duyuruldu. EYT ile düzenlemenin ne zaman yapılacak? İlk maaşların ne zaman yatırılacak? Merak konusu oldu.

EYT ACİKLAMA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları TBMM’de AK Partili isimlere Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile kapsamlı bir sunum yaptı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) toplantısına, AK Parti Grup Başkanı İsmet YILMAZ, Grup Başkanvekilleri Mustafa ELİTAŞ, Bülent TURAN, Özlem ZENGİN, Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Yılmaz TUNÇ ve Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet YILMAZ katıldı.

EYT MAAS

Yapılan sunum basına kapalı olarak gerçekleşti. Konu ile ilgili açıklamayı AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin AKBAŞOĞLU Gazetecilere açıklama yaptı. Açıklamada Bakanlığın teknik çalışmaları tamamlamasıyla birlikte düzenlemenin kanun teklifi haline getirilmesine yönelik çalışmaların hala devam ettiğini açıkladı. Akbaşoğlu, “Teklifin şubat ayında yasalaşmış ve Mart ayında Emeklilikte Yaşa Takılan ( EYT) kardeşlerimiz maaşlarını alacak .”diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir