Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Genel Seçim Tarihi Açıklaması Geldi!

2023 Genel seçimler için geri sayım başladı. En son 24Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı seçimi 2023 yılında yeniden gerçekleşecek. Seçimin hangi tarihte yapılacağı merak konusu oldu. Seçim erken yapılacak mı? Hangi tarihte olacak?

2023 seçimleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim açıklamasının ardından bir başka açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. 2023 Türkiye genel seçimleri için geri sayım başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim açıklamalarının ardından AK Parti’de seçim çalışmaları hız kazandı. Erken seçim sinyallerinin ardından ise, vatandaşlar konuya ilişkin detayları merakla araştırmaya başladı. 5 yılda bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimi en son 24 Haziran 2018 yılında yapılmıştı. 18 Haziran 2023 Pazar günü olarak belirlenen Cumhurbaşkanlığı seçiminin erkene çekilip çekilmeyeceği merak konusu oldu.

seçmen oy kullanmak için bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belki tarihini birazcık öne alacağımız seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı zaten uzun bir süredir yürütüyorduk.” diyerek seçimin erkene alınabileceğini dile getirmişti. Peki, 2023 Seçimleri ne zaman?

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 14 Mayıs Mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Siyasetin günlük merci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Ancak aynı insanların sandık başında nelere bakacaklarıdır. Rahmetli Menderes 14 Mayıs’ta ‘Yeter söz milletin’ diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Aynı şekilde Rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde önemli bir başarı kazanmıştır. Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi olmayacak’ diyerek hükümete gelmiştik. Şimdi de ‘Söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek milletin desteğine talibiz. Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün altılı masaya yanıtını verecek. Vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyıl’ını başlatacağız. Milletimiz aynı gün, bu darbe şakşakçılarına ‘yeter’ diyecektir. Bir nevi ipi 10 ayrı kişinin elinde kukla bir Cumhurbaşkanı ile ülkeyi idare etmek istiyorlar. Cumhurbaşkanı fiilen altılı masanın emir eri gibi davranacak.” İfadelerini kullanarak seçimin 14 Mayıs’ta yapılacağının sinyalini verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir