Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Nedir?

Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Nedir?

Lise öğrenimini bitiren ve polis olma hayali kuran öğrencilerin sıklıkla araştırdığı konulardan biri olan Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) oldukça ilgi çekmektedir.

Polis Meslek Yüksekokulu Emniyet Genel Müdürlüğü’nün polis ihtiyacını karşılamak üzere açılmıştır.

Polis Akademisi bünyesine bağlı olan Polis Meslek Yüksekokullarınca Polis olmak isteyen öğrencilerin; Beslenme, barınma, üniforma, sağlık hizmetleri ve ön lisans (2 yıl) eğitim ve öğretimleri devlet tarafından karşılanmaktadır.

Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Nedir

Polis Meslek Yüksekokulu eğitim faaliyetlerinde ve ders dışı zamanlarda öğrencilerine mesleki alışkanlıkları kazandırmaktadır. Eğitim süresi iki yıl olan bu okulda süre içerisinde tamamlayamayan öğrencilere bir yıl ek süre tanınmaktadır. Eğer öğrencinin öğrenimini üç yıl içerisinde tamamlayamayacağı anlaşılırsa okul ile ilişkileri kesilmektedir.

Polis Meslek Yüksekokulunda Eğitim ve öğretim çalışma takvimi Polis Akademisi tarafından hazırlanmakta olup Yüksekokullarda haftada en fazla yirmi sekiz (28) saat ders yapılmaktadır.

Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Nedir

Ders süreleri kırk beş (45) dakika ve her ders arasında on beş (15) dakika dinlenme arası verilmektedir. Polis Meslek Yüksekokulu’nda eğitim alacak olan öğrenciler yatılı olarak devam etme zorunlulukları bulunmaktadır. Öğrenciler öğrenim süresini başarılı bir şekilde tamamlamaları ve eğitimin bitmesinin ardından Başkanlıkça yapılacak olan sınavdan başarı elde etmek zorundadır.

Polis Meslek Yüksek Okulunda eğitim alarak Polis olmak isteyen kişiler web sitemizi takip ederek güncel alım duyurularından haberdar olabilir. Ayrıca Polis Meslek Yüksekokulu Alım Şartları ili ilgili bilgi almak için BURAYI ziyaret edebilirsiniz.

Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlükleri ve ulaşım adreslerini görmek için BURAYI ziyaret edin.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir