Milyonlarca Memur ve Emekliyi Heyecanlandıran Ek Zam Geliyor!

Milyonlarca memur ve emekliyi heyecanlandıran ek zam geliyor! Para piyasaları uzmanı ve ekonomist olan İslam Memiş’ten memur ve emeklilere ek zam iddiası ile gündeme geldi.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz” ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine emekli, memur ve asgari ücret maaşı zammı ile ilgili yeni bir gelişme gündeme geldi. Ek zam oranı için yüzde 15’lik bir artışın masada olduğu belirtilirken, böylelikle memur ve emekli zammının yüzde 45’e çıkarılması amaçlanıyor. AK Parti kurmayları yeni zam için harekete geçti.

memur-ve-emekli-maasina-ek-zam

Yüzde 25’lik zam oranının yüzde 30’a çıkmasıyla birlikte memur maaşı 11 bin 848 liraya yükselirken, en düdük memur emeklisi maaşı 7 bin 901 lira, en düşük emekli maaşı ise 5 bin 500 liraya yükseldi.

Memur ve memur emeklilerinin maaşı ve yapılacak olan zam, her yıl iki kez toplu sözleşme zammına ek olarak 6 aylık enflasyon farkıyla belirlenir. Yapılacak zam oranları 6 ay için geçerli kalır ve Temmuz 2023’te yeniden belirlenir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir