TEK HEKİM SAĞLIK RAPORU NASIL ALINIR?

Fiziki yeterlilik sınavına katılmaya hak kazanan adaylardan istenen belge olan ‘’Durum Bildirir Tek Hekim İmzalı Sağlık Raporu’’ nasıl ve nereden ne şekilde alındığına dair sorular adaylarda merak konusu olmuştur.

Fiziki yeterlilik sınavına katılacak olan adaylar sınava katılmadan önce yanlarında muhakkak Tek Hekim Sağlık Raporunu Bulundurmaları Gerekmektedir. Aksi durumda Fiziki Yeterlilik Sınavına katılımları mümkün olmayacaktır.

 

Tek Hekim Raporu Nedir

‘’Durum Bildirir Tek Hekim İmzalı Sağlık Raporu’’ herhangi bir sağlık kuruluşuna müracaat ederek alacak oldukları rapordur. Bu rapor yalnızca tek bir doktor tarafından adayın sağlık yönünden spor yapmaya uygunluğu değerlendirilerek adaya düzenlediği resmi bir durum bildirir raporudur.

 

Tek Hekim Raporları Aile sağlığı merkezlerinden ücretsiz bir şekilde temin edilebileceği gibi aile sağlığı merkezlerinin diğer hastanelere sevk etmesi ile birlikte de alınabilmektedir.

‘’Durum Bildirir Tek Hekim İmzalı Sağlık Raporu’’ Mevzuatta belirlenen geçerlilik süresi içerisinde olması gerekmekte olup bu süre rapor alımından itibaren bir haftadır.

Bunları da sevebilirsiniz

TEK HEKİM SAĞLIK RAPORU NASIL ALINIR?” için bir yorum

  1. Hocam geçirdiğim operasyon sonrası bacağıma platin takıldı cezaevine görüşçü olarak girebilmem için durum bildirir raporu istediler ancak bu raporu nereden nasıl alacağım bilmiyorum.Sağlık kurulundan geçmesimi gerekiyor tek hekim raporu yeterli midir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir